Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičí koleda

25. 5. 2011

Kočičí koleda - více než 150 000 korun míří do útulků 

Velikonoční pokračování vánoční akce Strom splněných kočičích přání, Kočičí koleda, které mělo za úkol přilepšit kočkám a koťatům v péči občanských sdružení na ochranu zvířat z celé České republiky, bylo o třetinu úspěšnější než ročník první.

V rámci akce bylo obdarováno 304 koček, dárci jim zarezervovali dárky v hodnotě 139 954 korun. Převážná většina peněz již prokazatelně dorazila na místo určení – tedy přímo na účty jednotlivých organizací. Dalších celkem 11 741 korun poslali dárci navíc nad požadovanou hodnotu dárků, třeba jako příspěvky na operaci, nebo na větší balení krmiva. Dostáváme se tak na 151 695 korun, což je velmi příjemný výsledek. Zúčastnilo se 14 organizací, některé s depozity ve více regionech.

A co si kočky přály? Nejčastěji kvalitní granule, kvalitní konzervy, léky a vakcíny. Ne všechny se dárků dočkaly, protože díky akci se zvýšil zájem o kočky z útulků a některé kočky tak našly nový domov. Někteří dárci tedy dostali do mailu fotografii dárku s jinou kočkou a vzkazem: „Děkuji. Tenhle dárek mi nechala moje kočičí kamarádka, která už ho neužije, protože našla nový domov.“ Bohužel byl i případ, kdy zvíře s těžkou chorobou zemřelo a jeho dietní krmivo dostal jiný marod. Ne všechny konce jsou šťastné. 

Organizace, které se o tyto kočky starají, jsou občanská sdružení bez zaměstnanců, o zvířata pečují bez nároku na odměnu jejich dobrovolníci a členové. Každá koruna je tedy velmi vítána. Organizátoři Kočičí koledy jsou na tom stejně – motivuje nás pouze láska ke kočkám a chuť pomáhat. Náklady na akci byly tím pádem nulové, každá získaná koruna šla přímo na pomoc kočkám. 

Nezbývá než poděkovat dárcům – byli jste skvělí! Našli se lidé, kteří zarezervovali dárky v hodnotě několika tisíc korun. Pro nás má však význam i ten, kdo koupil jeden malý dárek - velmi si vážíme těch, kteří nemají peněz nazbyt, a přesto vyšetří pár korun pro bezprizorní kočky. Děkujeme a těšíme se nashledanou zase za půl roku u Vánočního stromu kočičích přání.

 

Františka Kernová

OS Devět životů

 

Úžasně úspěšná akce na podporu kočičích maminek a koťat v útulcích splnila přání 304 kočičkám.

Touto cestou chceme moc poděkovat všem,kteří se zůčastnili akce Stom splněných kočičích přání,kterou pořádalo sdružení Devět životů.

Všem našim kočičkám Kuličce,Vochomůrkovi,Křemílkovi,Kominíčkovi, Elišce,Áje, Vendulce, Lízince,Májence,Alfíkovi, Juráškovi, Fidovi, Číče,ale i Pepince se jejich přání splnila a všechny dostaly dárek,který si přáli a nebo korunky za které se jim dárečky koupí.

Moc děkujeme i paní Františce Kernové a paní Lence Palové za uspořádání akce,je to senzační nápad.Díky.

Naše kočičky a dárečky od vás

img_7544.jpg

img_7548.jpg

img_7546.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hodní lidé nevymřeli....

(Ivana.St., 25. 5. 2011 21:35)

Mám moc radost, přeju obdarovaným i těm ostatním kočičkám a všem, co se o ně tak obětavě starají, krásné léto a na vánoční akci ještě více dárečku
Je to skvělý nápad!