Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na této stránce vám chceme přiblížit některé z našich svěřenců, kteří v našich depozitech žijí už několik let a považují je za svůj domov. Některé kočičky jsou už starší, některé velmi plaché, cizích lidí se velmi bojí, některé jsou nemocné - je to cena, kterou zaplatily za otřesné prostředí, ve kterém byly nuceny žít poté, co byly nemilosrdně jako malá koťata vyhozeny.

Kteroukoliv z těchto kočiček je možno virtuálně adoptovat.

 

________________________________________________________________________________________________________

ROZINKA

dscn3608-m.jpgRozinku zachránil jeden všímavý mladík za pět minut dvanáct. Bylo to ještě téměř slepé koťátko, mámou opuštěné na skelné vatě v jednom skladu. Podchlazená a hladová. Vážila pouhých 200 g. Měla problémy s přijímáním potravy. Teď už naštěstí baští, ale ještě nemáme vyhráno. Rozinka trpí vrozenou vadou jater zvanou portosystemický shunt. Je to onemocnění, při kterém krev neprojde játry, nepředá živiny, nečistí se. Bohužel typ, který má ona - intrahepatální - se nedá operovat. Musí držet přísnou dietu s minimálním obsahem bílkovin. Průmyslově vyráběnou dietu odmítá, a tak nám nezbylo než u různých potravin propočítat hodnoty bílkovin, Rozince každý den vařit a držet se na proteinovém minimu. Její jídelníček tvoří z jedné třetiny vařené krůtí maso a zbytek je jen zelenina.

 

________________________________________________________________________________________________________

PLAVÁČEK

10641272_754625691264509_4069211478284981616_n-001.jpgPlaváčka srazilo auto a je ochrnutý na zadní nohy. Kocourek se k nám dostal v loňském roce, kdy nám volala paní, že se jim na zahradě objevil kocourek, který není schopen chodit. Při odchytu se kocourek tak moc bál, že skočil i do potoka, aby se zachránil a tak dostal jméno Plaváček.

Kocourek sám zatím nechodí, ale snaží se a občas pár krůčků udělá. Nevzdáváme to a denně s ním chodíme ven, kdy je zavěšen v šátku a pokouší se chodit. Někdy se mu to i daří. Sám se ani nevyčurá a tak ho 2x denně čeká pro něj velmi nepříjemná procedura. Je to moc šikovný a statečný a občas i trochu vzteklý kluk :).

_______________________________________________________________________________________________________

CIPÍSEK

img_3265.jpgKocourek se u nás jednoho dne objevil. Byl totálně zahleněný, vyhublý a velice plachý. Po čase jsme zjistili, že je i hluchý. Odchyt byl obtížný, ale nakonec se podařil. Trvalo několik měsíců, než na sebe dal Cipísek vůbec sáhnout, ale do dnešního dne je stále velmi nedůvěřivý.

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________

dsc_8772.jpgCÍLINKA

I Cílinka pochází z klece...Byla tam umístěna se svými sourozenci a čekala až si pro ní někdo přijde. Naštěstí jsme se o nich dozvěděli včas a všechny je odebrali. Doslechli jsem se,že k pánovi,kde kočičky žily dávají lidé koťata běžně, nikoho nezajímá kam jdou,jaký bude jejich další osud a to že jsou zavřeny v malinké, celodrátěné kleci bez pevné podlahy, ve špíně mezi zbytky zkaženého jídla a výkalů nikoho nezajímá. Bohužel mnoho jich v této kleci i umíralo.

Cilinka u nás žije od roku 2009,bohužel je stále velice plachá. Cizím nevěří vůbec od nás se občas pohladit nechá, pochovat se nedá vůbec,všeho se bojí. Takže umístění nepřipadá v úvahu.

_______________________________________________________________________________________________________

 

ObrazekBABŮ

Tato nádherná kočička se k nám dostala z toho důvodu,že v rodině ve které doposud žila se u malého dítěte objevila velká alergie, právě na kočky. Byli jsme její poslední naděje,kdybychom jí nepřijali byla by ještě ten večer utracena.Kočička změnu prostředí velmi těžce snášela,byla ve velkém stresu a navíc vážně onemocněla.

Kočička hned po příjezdu chodila často čurat,přikládali jsme to nervozitě z nového prostředí.

Byla velmi vystresovaná,vůbec nejedla a byla smutná.Za dva dny po přijetí se objevila v moči krev,následovalo léčení antibiotiky,ale i po nich se krev objevila opět.Odvezli jsme kočičku na důkladné vyšetření,které odhalilo velké množství močových kamenů. Antibiotika byla vysazena a kočička musela držet speciální a nikterak levnou dietu.

Vzhledem k velkému stresu - nejedla téměř čtrnáct dní,jsme se rozhodli si kočičku ponechat a dalším změnám a stresům jí už nevystavovat. Babů poměrně brzy ztratila ostych z ostatních koček a občas projevuje i náznak hry, na psy na ty si zvykla ještě rychleji. Už byla i poprvé ve svém životě venku, byl to pro ní obrovský zážitek.

 _______________________________________________________________________________________________________

dsc_8604.jpgMYŠKA

Byla vyhozena jako malé kotě na místní kravín. Při odchytu bojovala jako lvice, seč jí síly stačily.

Byla přijata se zápalem plic a velkou angínou. Zánět očí byl obrovský a zanechal do dnes trvale poškozené třetí víčko. Po čase získala důvěru a dnes už se i mazlí, ale i ona se velmi bojí cizích lidí.                     

 

 

 _______________________________________________________________________________________________________

ObrazekBOŽENKA

Byla jako kotě dovlečena na místní kravín na vodítku.Tam byla nechána na pospas.Je z ní velký mazlík a jako správná ženská stále něco povídá. Postavu má mohutnou jako nějaký kocour, ale srdíčko plné dobroty.

 

 

________________________________________________________________________________________________________

Pokud se vám některá z kočiček líbí a chtěli by jste ji na dálku adoptovat,prosím kontaktujte nás.

Další kočičky k virtuální adopci naleznete zde. Jsou to kočičky nabízené k osvojení a adoptovat je můžete po dobu než najdou svůj domov.

K zamyšlení:

 Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti...

Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

 

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

                                                                        
 

 

 

 

 

 

 

                                                              

 

 

 

 

 

 

                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                         
 

 

 

                                                                                                             

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

                                                                          

 

 

 

 

 

 

                                                                     

 

 

 

 

 

 

                                                                    

 

 

                        

 

 

                                                                                           

 

 

                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 
                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       

                                                                    

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lidi a kočky

(Martina, 27. 9. 2010 9:17)

zdravím měla jsem chvilku čas, tak jsem si pročítala o kočičkách, je to hrozné, jak jsou někteří lidi zlí, jaké osudy musely kočičky prožít Boženka, Eliška, Dubínek, Rezáček, Julinka a spousta dalších. Díky Bohu že našli anděly, které je vzaly k sobě a starají se o ně!!!!! Budu se snažit vám pomáhat, jak to půjde a věřím, že spousta lidí také.

pozdrav

(Martina, 14. 9. 2010 9:21)

ahojte, zdravím žofinku a všechny kočičky a kočičáky. Třínohá číča je mooooooooc statečná kočka. A co Majka a nožičky už poslouchají? A piškotek jak je na tom? Moc děkuji za info.
krásný den

Pro kočičky

(Romana, 21. 5. 2009 17:39)

Vážení,moc Vám fandím a držím palce,protože vím, že Vaše práce není lehká a stojí poustu starostí a peněz.Sami se staráme také o nemocného kocourka.Dostal se k nám jako opuštěné kotě a po půl roce jsme zjistili,že je velmi nemocný,dokonce nám doporučili uspání.Ale nakonec se nám podařilo Macíčka pomocí mixované stravy v injekčních stříkačkách dostat z nejhoršího.Sice mu špatně fungují ledviny,má proto také velmi přísnou a docela drahou dietu a léky,ale je to náš mazlíček,a tak pro něho děláme,co můžeme aby se měl co možná nejlépe.Takže z vlastní zkušenosti vím,co obnáší péče o jednu nemocnou číču,natož pak o celý útulek.Proto bych Vám ráda přispěla na kočičky,alespoň pár korunami,případně Vám zašlu,pokud mi napíšete adresu i nějaké hračky,se kterými si už náš kocourek nehraje ,ale mohly by se líbit některé z Vašich kočiček. :-))
Přeji Vám i Vašim zvířátkům hodně štěstí.
Romana67@seznam.cz

Krásné

(Janinka, 9. 9. 2008 16:32)

Krásné kočičky,nad jejichž osudy se mi chce brečet,je smutné a hrozné co ti lidi dělají!Moc ráda bych pomohla na dálku,ale zatím to nejde,ale až to bude aktuální,určitě poběžím do banky zadat trvalý příkaz:-)

Míša

(Míša, 19. 8. 2008 17:41)

Ahojky terezka leontýnka - týnka , píža - pižatka a růženka jsou fakt hezký.

Milujeme kočičky stejně jako vy

(Jolana Kubíková a moje dcera Lucka, 5. 6. 2008 23:06)

Posíláme pozdravy vám i kočičkám,já mám doma 2 nalezené kočičky a Lucka 3.Jsou to naše lásky,mají se dobře,a proto nám vaše nejsou lhostejné,posílám na učet 2000kč,je to pro všechny.Pro virtuální adopci jsem si vybrala Kulíška,protože je maličký.Odpovězte mi prosím na jolanakubíková@kardio-troll.cz jestli vám naše zpráva došla.Děkujeme a na Kulíška budeme posílat 200 kč měsíčně.